Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2021, 12:19

Na Slovensku má dve dávky proti covidu 95 detí do jedenásť rokov

Prvú dávku má 267 detí v tejto vekovej kategórii. Ide o deti s presne určenými diagnózami, pri ktorých sa očkovanie povoľuje.

Prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných 84 896 detí vo veku od 12 do 17 rokov a druhou dávkou vakcíny 74 493 mladých v tejto vekovej kategórii. Ministerstvo zdravotníctva v tejto súvislosti uviedol, že na Slovensku je možné aktuálne očkovať deti od piatich do 11 rokov s presne určenými diagnózami.  

"Cieľom je ich ochrana pred vážnym priebehom ochorenia COVID-19 z dôvodu ich primárneho ochorenia. Zaočkovať sa môže aj ich súrodenec, a to z dôvodu prípadnej nákazy a následného ohrozenia svojho chorého súrodenca," doplnila Eliášová s tým, že takýchto detí bolo doteraz zaočkovaných 267. Očkujú sa v troch špecializovaných centrách – v Bratislave, Martine a v Košiciach.

Ministerstvo zdravotníctva tiež hovorí, že pozorne sleduje trendy a registruje rozhodnutie Európskej liekovej agentúry (EMA) týkajúce sa očkovania. Slovensko v predstihu avizovalo záujem v prípade schválenia očkovania pre všetky deti, teda nielen pre tie, ktoré majú vážne ochorenie.

Slovensko tak bude mať vakcíny pre deti k dispozícii už ku koncu tohto roka. "V najbližších týždňoch budeme nastavovať logistiku a následne budeme včas o detailoch informovať," dodala Eliášová.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovenskí futsalisti remizovali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s Poľskom 2:2. Slovenský nováčik na šampionáte zaknihoval historický zisk bodu a živí šancu na postup do štvrťfinále. Zabojuje oň vo svojom treťom zápase základnej C-skupiny v sobotu 29. januára s Chorvátskom v Groningene. (tasr)

pred 3 hodinami

„Čím je viac pozitívnych, tým máme viac prípadov bizarných efektov prekonania covidu. Napríklad stratu čuchu, keď ho človek úplne stratí. Mnohí si ani neuvedomujú, že hľadanie si partnera a sexualita sú veľmi závislé práve od čuchu. Ľudia bez čuchu majú problém nájsť si partnera, problém fungovať s ním a strácajú aj pôžitok z jedla,“ hovorí otorinlaryngológ Pavol Šurda, ktorý pôsobí v nemocnici v Londýne.

pred 3 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva