Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2021, 15:16

Čekan o zákaze bohoslužieb

Omše sú pre vieru esenciálne, ale musíme chápať aj nebezpečenstvo vírusu

Omše sú pre vieru esenciálne, ale musíme chápať aj nebezpečenstvo vírusu

Pavol Čekan. Foto - Andrej Lojan

„Pre mňa ako vedca a zároveň veriaceho človeka je to naozaj veľmi ťažká otázka, či je alebo nie je potrebné v tejto situácii zatvárať kostoly,“ uviedol pre Svet kresťanstva vedec Pavol Čekan.

Pavol Čekan pripomína, že pandemická situácia je na Slovensku veľmi zlá a že nemocnice sú na maxime hospitalizovaných s covidom.

„Najefektívnejšie a najrýchlejšie riešenie, ako odľahčiť nemocnice a tým zachrániť životy mnohým ľudom, je zabrániť šíreniu vírusu znížením mobility a density,“ napísal vedec v odpovedi na otázku, či bol potrebný zákaz verejných bohoslužieb.

„Bohoslužby sú pre našu vieru esenciálne, ale zároveň musíme chápať aj nebezpečenstvo vírusu a jeho nekontrolovateľného šírenia. A preto by som rád poprosil, aby si naši hlavní duchovní predstavitelia, epidemiológovia a hygienici sadli za jeden stôl a naozaj zvážili riziká, ale aj duchovne benefity a rozhodli, čo s bohoslužbami. Ja, ako vedec a zároveň aj veriaci človek, ich rozhodnutie budem plne rešpektovať,“ uzavrel biochemik Pavol Čekan.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Vláda schválila odklad splatnosti poistného za január. Odvody na sociálne poistenie si budú môcť odložiť samostatne zárobkovo činné osoby a možnosť odkladu sa vzťahuje aj na poistné, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca. Splatnosť sa posunie do 31. marca 2025. (tasr)

pred hodinou

Generálny tajomník OSN António Guterres údajne oslovil bývalú nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú s pracovnou ponukou. Ponúkol jej pozíciu predsedníčky poradnej rady, na čele ktorej stoja spravidla niekdajší prezidenti či šéfovia vlád. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva