Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. november 2021, 12:46

Britský minister pre prisťahovalectvo prisľúbil zničenie prevádzačských gangov

Spolu s Francúzskom plánujú užšiu spoluprácu pri ich odhaľovaní.

Británia je odhodlaná zničiť skupiny prevádzačov nelegálnych migrantov, uviedol vo štvrtok britský minister pre prisťahovalectvo Kevin Foster. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

"Sme pripravení poskytnúť podporu a zdroje. Máme ľudí, ktorí môžu ísť priamo na miesto a pomáhať francúzskym úradom," uviedol Foster pre televíznu stanicu BBC. Britská ministerka vnútra Priti Patelová by mala v priebehu štvrtka hovoriť so svojím francúzskym kolegom Géraldom Darmaninom.

Darmanin sa pritom vyjadril, že prevádzačstvo je medzinárodným problémom. "Naši priatelia v Británii, Belgicku a Nemecku by nám mali pomôcť v riešení problému prevádzačstva," uviedol. Vyzval tiež na ráznu "medzinárodnú reakciu".

"Je pre nás úplne samozrejmé, že toto nie je len problém Francúzska. Chceme na ňom s Francúzskom a našimi ďalšími európskymi partnermi spolupracovať. Musíme zničiť podnikateľský model týchto gangov," uviedol Foster.

Darmanin viní Londýn z nedostatočných krokov na zníženie nelegálnej migrácie, pričom dodáva, že britský pracovný trh je pre migrantov veľkým lákadlom. Uviedol, že Francúzsko od začiatku roka zatklo približne 1500 prevádzačov. Tí podľa neho fungujú ako "mafiánske organizácie", pričom na komunikáciu využívajú šifrované správy, informuje agentúra AFP.

Britský premiér Boris Johnson uviedol, že Británia mala "problémy presvedčiť niektorých svojich partnerov, predovšetkým vo Francúzsku, aby vykonali kroky, aké si situácia vyžaduje."

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v stredu večer dohodol s britským premiérom Borisom Johnsonom na zintenzívnení opatrení s cieľom predchádzať úmrtiam migrantov na mori. Dvojica spolu telefonovala po tom, ako došlo v Lamanšskom prielive k potopeniu člna s migrantmi, ktorí sa pokúšali dostať z Francúzska do Británie. Pri tragédii zahynulo 27 ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Nemec Ralf Rangnick  je novým trénerom futbalistov Manchestru United. Anglický klub sa s ním dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny, potom by mal ďalšie dva roky pracovať v klube ako poradca a konzultant. V trénerskej funkcii nahradil Oleho Gunnara Solskjaera. (tasr)

pred 2 hodinami

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice poskytuje pacientom už len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť. Všetky lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú v nemocnici obsadené. (tasr)

pred 2 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini navrhuje, aby sa 500-eurová poukážka pre zaočkovaných seniorov, ktorú chce presadiť Igor Matovič, rozdelila. Dvesto eur by mal dostať každý dôchodca bez ohľadu na to, či je zaočkovaný, a ďalších 300 eur by mal získať, ak sa dá zaočkovať. „Myslím, že je to dobrý kompromis, ktorý si vie predstaviť strana Hlas podporiť,“ povedal Pellegrini. Nepovedal, či by podporili Matovičov návrh, ak by ostal v súčasnej podobe. „Budeme sa o tom musieť poradiť na klube počas parlamentnej schôdze.“

pred 3 hodinami

Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva hlási v pondelok zníženú obslužnosť regionálnych liniek, najmä v okolí Pezinka a Senca. Dôvodom je výskyt koronavírusu medzi vodičmi autobusov. (tasr)

pred 3 hodinami

Variant koronavírusu omikron sa na Slovensku v doposiaľ testovaných vzorkách nepotvrdil, informoval úrad verejného zdravotníctva. Na výzvu od hygienikov zareagovalo približne 120 ľudí, ktorí prišli z potenciálne rizikových krajín. Ich vzorky sa sekvenujú prioritne. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva