Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. november 2021, 10:00

Kauza KTAG

Za únikom dokumentov Kiskovej firmy mal byť človek blízky Kočnerovi a Bödörovi

Za únikom dokumentov Kiskovej firmy mal byť človek blízky Kočnerovi a Bödörovi

Foto: TASR/Martin Baumann

„Dlho sa špekulovalo, kto je tajomný Yegor, ktorý robí pre Fica a Kaliňáka špinavú prácu. Teraz sa už našiel a scénar na novú knihu sa črtá,“ reagoval exprezident Andrej Kiska. 

Za únikom daňových dokumentov firmy exprezidenta Andreja Kisku mal stáť Tomáš Rajecký. Vyplýva to z rozhodnutia španielskeho súdu, o ktorom informuje portál Investigace.cz.

Na Rajeckého bol vydaný medzinárodný zatykač a zadržali ho v Španielsku. Na Slovensku je obvinený z korupcie v súvislosti s nelegálnou výrobou cigariet. 

Španieli však chcú Rajeckého vydať na Slovensko kvôli prípadu firmy KTAG exprezidenta Kisku. „V roku 2017 od neznámej osoby obdržal, naskenoval a z anonymných e-mailových účtov rozoslal dokumenty súkromnej povahy, týkajúce sa spoločnosti KTAG a patriacej prezidentovi Slovenska Andrejovi Kiskovi,” píše sa v rozhodnutí španielskeho súdu.

Exprezident je stále v kauze obvinený. Prípad sa týka výdavkov na prezidentskú kampaň, ktoré si dala firma KTAG do nákladov. Firma neskôr dane doplatila. 

Kiska obvinenia odmietal a hovoril o Ficovej pomste. "Moje obvinenie je špinavá politická kampaň, a je dôkazom politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Fico ma pred tým varoval, keď som ho odmietol dať na ústavný súd. Ešte ako prezident vo februári som takýto postup Ficovej polície avizoval," povedal bývalý prezident po obvinení v roku 2019. 

Inzercia

Portál Aktuality upozorňuje, že Rajecký mal blízko k Marianovi Kočnerovi aj Norbertovi Bödörovi. Svedkovia podľa portálu vypovedali, že na vyšetrovaní Kisku mali záujem Bödör aj vtedajší šéf polície Tibor Gašpar. 

Exšéf finančnej správy František Imrecze mal vypovedať, že sa stretol s Robertom Kaliňákom aj Robertom Ficom a odozval im celú zložku firmy KTAG.  

K rozhodutiu španielskeho súdu, že za únikom informácií je Rajecký, sa vyjadril v stredu aj Kiska. "Dlho sa špekulovalo, kto je tajomný Yegor, ktorý robí pre Fica a Kaliňáka špinavú prácu. Teraz sa už našiel a scénar na novú knihu sa črtá. Mnoho postáv už časť svojho príbehu porozprávalo: Mako, Slobodník, Imrecze, Rajecký...A som si istý, že už sme veľmi blízko aj k príbehu hlavných postáv nového thrilleru podľa skutočných udalostí. Ešte im chvíľu dajme, nech si pospomínajú. Bola by škoda, keby to bola len čiastočná fikcia," napísal na sociálnej sieti. Práve z maliu s menom Yegor boli rozposlané do médií dokumenty o jeho firme. 

Na informácie reagoval aj šéf Smeru Robert Fico. "Keď sa niekto hrabal v bankovom účte Roberta Kaliňáka a v mojom bankovom účte a vynášal informácie, tak ste to považovali za národné hrdinstvo. Tak teraz to berte tak, že niekto chcel vytiahnuť na povrch to, čo za zločinca je Kiska," povedal novinárom v parlamente. 

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Slovensko si propomína 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. O čo vlastne išlo v politike, ktorú reprezentoval? Akú šancu mala na úspech?  Dalo sa vôbec vytvoriť niečo na spôsob prívetivého komunistického systému, kde by ľudia napĺňali svoje práva, mohli sa cítiť slobodne, speli by k blahobytu, aký mali vtedy na Západe? Odpoveď hľadá Jozef Hajko.

pred 3 hodinami

Richard Sulík reagoval na Matovičove slová, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. „Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal šéf SaS na sociálnej sieti na margo Matovičovej „daňovej revolúcie“.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva