Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2021, 17:48

Na základné školy sa vráti povinnosť nosenia rúšok

Hygienici budú sledovať situáciu. Ak si to bude vyžadovať, budú zatvárať celé školy. 

Od štvrtka 25. novembra sa zavádza povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty aspoň rúškom pre žiakov základných škôl, špeciálnych základných škôl a žiakov prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom.

Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorá má v stredu vyjsť vo vestníku vlády. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Hhlavný hygienik Ján Mikas vyzval regionálnych hygienikov, aby sledovali epidemiologickú situáciu v školách. "Ak si to bude epidemiologická situácia vyžadovať, neuzatvoria len triedu, ale aj celú školu," povedal.

Myslí si, že pozitivita žiakov bude narastať, a s tým sa zvýši aj potreba zatvárania niektorých škôl. Školy zostávajú otvorené aj po vyhlásení lockdownu. Zatváranie vetovala koaličná SaS. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovensko si propomína 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. O čo vlastne išlo v politike, ktorú reprezentoval? Akú šancu mala na úspech?  Dalo sa vôbec vytvoriť niečo na spôsob prívetivého komunistického systému, kde by ľudia napĺňali svoje práva, mohli sa cítiť slobodne, speli by k blahobytu, aký mali vtedy na Západe? Odpoveď hľadá Jozef Hajko.

pred 2 hodinami

Richard Sulík reagoval na Matovičove slová, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. „Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal šéf SaS na sociálnej sieti na margo Matovičovej „daňovej revolúcie“.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva