Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2021, 09:59

Koronavírus

Pribudlo rekordných vyše 10-tisíc prípadov, nemocnice dosiahli kritickú hranicu

Pribudlo rekordných vyše 10-tisíc prípadov, nemocnice dosiahli kritickú hranicu

Foto TASR/Martin Baumann

Počet hospitalizovaných pacientov s covidom je už 3 200. Pri tomto čísle hovorí nový covid automat o fáze na prahu „humanitárnej katastrofy“.

V utorok odhalili PCR testy na Slovensku rekordných 10 315 pozitívnych prípadov (pozitivita bola 34 percent). Ide o najvyššie číslo od začiatku pandémie. Doposiaľ najviac nakazených za deň potvrdili minulý piatok, keď ich bolo viac ako 9-tisíc.

Takmer 72 percent pozitívnych nebolo zaočkovaných. Najviac nakazených identifikovali v Bratislavskom kraji, najmenej v Trnavskom.

Pozitívny antigénový test malo 2 058 ľudí, viac ako 73 percent z nich nie je zaočkovaných.

Nemocnice dosiahli kritickú hranicu 3200 pacientov s covidom. Pri tomto čísle hovorí nový covid automat o fáze na prahu „humanitárnej katastrofy“. 

Na JIS je momentálne 288 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 269 osôb. Viac ako 83 percent z hospitalizovaných pacientov nie je zaočkovaných.

Inzercia

Počet obetí stúpol o 71, celkovo si covid vyžiadal na Slovensku už viac ako 14-tisíc obetí.

Vláda dnes rozhoduje o lockdowne, v ktorom by sa mali sprísniť opatrenia pre zaočkovaných aj nezaočkovaných. 

 

Dnes treba vedieť

pred 46 minútami

Slovensko si propomína 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. O čo vlastne išlo v politike, ktorú reprezentoval? Akú šancu mala na úspech?  Dalo sa vôbec vytvoriť niečo na spôsob prívetivého komunistického systému, kde by ľudia napĺňali svoje práva, mohli sa cítiť slobodne, speli by k blahobytu, aký mali vtedy na Západe? Odpoveď hľadá Jozef Hajko.

pred hodinou

Richard Sulík reagoval na Matovičove slová, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. „Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal šéf SaS na sociálnej sieti na margo Matovičovej „daňovej revolúcie“.

pred 3 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva odporúča všetkým záujemcom o tretiu dávku vakcíny, aby využili registračný formulár na stránke korona.gov.sk alebo vakcinacia.nczisk.sk. Po registrácii v čakárni bude záujemcom pridelený presný termín, vďaka čomu sa vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami. Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov. (tasr)

pred 3 hodinami

Mama bývalej novinárky Miriam Žiakovej sa rozhodla nedať sa zaočkovať. Žiaľ, minulý týždeň podľahla covidu. Ako hovorí Miriam Žiaková v rozhovore pre Postoj, keď už bola v nemocnici, potrebovala pľúcnu ventiláciu, tá však nebola dostupná. Z nemocnice jej zháňali miesto inde, no „keď povedali mamin vek, váhu a to, že nie je zaočkovaná, povedali, že pre ňu nemajú miesto“. Na ventiláciu totiž čakali ľudia s väčšou pravdepodobnosťou prežitia.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva