Zdieľať
21. 12. 2015, 07:45

Hamšík strelil gól z jedenástky, no druhú nedal. Skóroval aj Ivan

V nedeľňajšom stretnutí 17. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Neapol na ihrisku Atalanty Bergamo 3:1.

Prvý gól zápasu strelil slovenský stredopoliar Marek Hamšík, ktorý v 52. minúte premenil pokutový kop. Ten nariadil rozhodca za hru rukou stredopoliara domácich Martena de Roona vo vápne. O ďalšie dva presné zásahy hostí sa postaral Argentínčan Gonzalo Higuain.

Kapitánovi Hamšíkovi šťastie neprialo v prvej minúte nadstaveného času, keď ďalší pokutový kop poslal meter nad bránku súpera.

Skóroval aj ďalší slovenský futbalista Dávid Ivan, ktorý prispel k výhre svojej Sampdorie Janov na domácej pôde nad Palermom 2:0. Pre dvadsaťročného stredopoliara to bol prvý gól v Serii A.

V úvodnom zápase zvíťazil Juventus Turín na ihrisku Carpi 3:2, keď dva góly "Starej dámy" strelil Mario Mandžukič a jeden pridal Paul Pogba.

Odporúčame

Španielsky premiér Rajoy sa aj po stratách svojej Ľudovej strany pokúsi vytvoriť vládu

Španielsko čaká po značných stratách oboch tradičných veľkých strán v nedeľňajších parlamentných voľbách náročná tvorba novej vlády. Konzervatívna Ľudová strana (PP) premiéra Mariana Rajoya síce potvrdila svoju pozíciu najsilnejšieho politického subjektu, príde však o tretinu kresiel a nadpolovičnú väčšinu. Rajoy napriek tomu v noci na dnes oznámil, že chce naďalej vládnuť.