Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

Z českého zariadenia pre migrantov utiekli traja cudzinci

Zo zariadenia pre migrantov v českých Vyšních Lhotách v okrese Frýdek-Místek utiekli v noci nadnes traja cudzinci, informoval server Novinky.cz.

Všetci žiadali o prepustenie, keďže chceli požiadať o medzinárodnú ochranu v inom štáte Európskej únie. Podľa polície nie sú utečenci napojení na organizovaný zločin a ani nebezpeční. Pravdepodobne sa budú chcieť dostať z ČR.

Cudzinci utiekli po sobotňajšej 23. hodine, keď sa v zariadení uskutočnilo posledné sčítanie ubytovaných. V nedeľu dopoludnia zamestnanci bezpečnostnej agentúry, ktorá objekt stráži, informovali políciu o poškodení vnútorného oplotenia medzi jednotlivými blokmi. Následné sčítanie ukázalo, že chýbajú traja ľudia z Afganistanu, Líbye a Alžírska.

Polícia ihneď začala po trojici pátrať a v súvislosti s tým prijala potrebné opatrenia na hraniciach. Súčasne začala vyšetrovať okolnosti a spôsob úteku. Podľa predbežných zistení nemožno vylúčiť zlyhanie ľudského faktoru, doplnila hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.

Podľa nej prebieha štandardné pátranie, žiadne posily zatiaľ nebolo nutné povolať. Cudzinci boli v bloku s miernejším režimom, pretože boli bezproblémoví.

Inzercia

Odporúčame