MÉDIÁ: Katolícke médiá sa téme prezidentských volieb vyhýbať nebudú

Kresťanské médiá nebudú pri prezidentských voľbách mlčať. Okrem televízie Lux sa volieb dotknú Katolícke noviny, Lumen aj Zrno.

Katolícke noviny zvažujú k prezidentským voľbám anketu. „Určite však nebudeme robiť ,predvolebnú kampaň´ nijakému z kandidátov,“ vysvetľuje Martina Grochálová, vedúca vydania novín.

Riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák hovorí, že kresťanské médiá majú informovať o celospoločenských udalostiach. „O prezidentských voľbách budeme informovať štandardne s vôľou čím lepšie priblížiť volebnú problematiku,“ tvrdí.

Voľbám hlavy štátu venuje tému čísla týždnník Zrno. Súčasťou najbližšieho čísla majú byť okrem iného aj „články s odporúčacou tematikou,“ informovala redaktorka Nataša Sallaiová.

Z väčších kresťanských médií sa téme nebude venovať jedine televízia Lux. „Nebudeme o tom robiť ani spravodajské bloky. Je možné, že do vysielania zaradíme reláciu s témou morálnych hodnôt v politike, ale nebude to cielene prezidentská kampaň,“ hovorí zástupca riaditeľa Peter Novák.

Oficiálna kampaň na funkciu prezidenta sa začína dnes. Postoy.sk bude monitorovať, ako sa budú venovať kresťanské médiá téme prezidentských volieb.

(rp)

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo