Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

Podľa Sulíka by sa Jozef Mikloško mal za návrh novely ústavy ospravedlniť

Poslanec KDH Jozef Mikloško sa mal za svoj návrh novely ústavy radšej ospravedlniť s vysvetlením, že sa ho zmocnili dementori z hviezdy X7Q4, než aby sa ju snažil obhajovať v médiách. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík, ktorý sa zúčastnil na diskusii v TABLET.TV.

Ústavná novela z dielne Jozefa Mikloška, Štefana Kuffu a Mariána Kvasničku zakazovala interrupcie, registrované partnerstvá a trestom odňatia slobody päť až 12 rokov hrozila ženám za umelé oplodnenie. 

„Novela možno mala 50 bodov, aj tak však nebola úplná,“ poznamenal ironicky Sulík, podľa ktorého mohli poslanci ešte zakázať ženám šoférovanie a zobrať im volebné právo. „Dvanásť rokov basy za to, že sa žena nechá umelo oplodniť. Tak potom poďme upáliť tých, čo tvrdia, že Zem je guľatá,“ vyhlásil Sulík.

Hoci KDH nemalo s prípravou tejto novely nič spoločné, Mikloško na nej pracoval samostatne, aj tak podľa Sulíka urobila hnutiu hanbu a malo by stiahnuť Mikloška z kandidačnej listiny.

Na margo výsledkov prieskumov verejnej mienky, z ktorých posledné dva modelujú SaS šesťpercentnú podporu, Sulík poznamenal, že médiá dávajú príliš veľký dôraz na to, či strana získala v prieskume 4,9 alebo 5,1 percenta. Prvý výsledok interpretujú tak, že strana by sa do parlamentu nedostala, druhý tak, že tam je. Pritom ide len o model a rozdiel je dve desatiny percenta.

Druhý problém podľa Sulíka je, že sa do médií dostávajú aj výsledky nekvalitných agentúr. „Pochybné agentúry, ktoré evidentne obchodujú s výsledkami a nie s prieskumami, čokoľvek vydajú, médiá to hneď prevezmú a nafukujú. Zohľadňované by mali byť len výsledky tých agentúr, ktoré sú členmi Slovenskej asociácie výskumných agentúr,“ vyhlásil predseda SaS.

SaS nevyužila poistku postupu do parlamentu v podobe veľkej koalície s OĽaNO a NOVA. „Nestačí sa len spojiť. Tej koalícii chýbal príbeh, jednotiaca idea. A padalo to aj na lídrovi,“ tvrdí Sulík.

Kandidačnú listinu SaS vedie jej predseda pred Ľubomírom Galkom, Janou Kiššovou a Jozefom Mihálom. „Naša kandidátka vznikala tak, že prvý je predseda, potom traja podpredsedovia a potom 16 tímlídrov,“ povedal Sulík. Na kandidátke figuruje aj meno Petra Nagya, nejde však o známeho speváka.

Inzercia

Odporúčame