Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

T. Gašpar: Chceme personálne posilniť odbor boja proti terorizmu

Prezident Policajného zboru (PZ) Tibor Gašpar by v rámci navýšenia počtu policajtov o 2500 ľudí chcel posilniť aj odbor boja proti terorizmu. Podľa neho by išlo o navýšenie o sto percent. Uviedol to v rozhovore pre TASR.

„Chceme posilniť práve tie zložky polície, ktoré môžu eliminovať najmä hrozby terorizmu. Na jednej strane sú to jednak špecializované útvary, čiže Útvar osobitného určenia, prípadne Policajné pohotovostné útvary, ale aj Pohotovostná motorizovaná jednotka ako prvokontaktný útvar s trestnou činnosťou,“ povedal.

Podľa neho nejde o žiadne navyšovanie v kanceláriách alebo počtu funkcionárov.

„V druhom kole by sme samozrejme posilnili aj ďalšie špecializované zložky, a to je odbor boja proti terorizmu, ktorý má dnes 24 policajtov a chceli by sme ho zdvojnásobiť na nejakých 50 až 60 ľudí. Máme pracovisko špecializované pre boj s extrémizmom, tam by sme chceli tiež nejaké navýšenie. Samozrejme aj na najmenších obvodných oddeleniach, ktoré dokážu postaviť dnes jednu hliadku na deň aj noc,“ doplnil.

Zvyšovanie počtu strážcov zákona privítal. „Za seba musím povedať, že nám to určite istým spôsobom pomôže lepšie plniť úlohy, ktoré sa na nás kladú v tomto období,“ uviedol.

Osobne sa domnieva, že súčasné stavy polície sú primerané. „Ale ak budú naďalej pretrvávať hrozby, ktoré prináša so sebou najmä terorizmus, tak je nevyhnutné položiť si otázku, či má navýšiť policajný zbor svoje stavy a bude sa snažiť udržiavať naďalej ten štandard bezpečnosti, ktorý tu máme,“ uzavrel prezident Policajného zboru.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.