20. december 2015

Sekera skóroval, Halák inkasoval jediný gól, štyri mínusky Gáboríka

Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 3:2 po nájazdoch.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Patrick Kane, ktorý predtým v poslednej minúte svojím 20. gólom v sezóne vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V drese víťazov odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 17 minút, do štatistík si zapísal jednu mínusku a jednu strelu.

Andrej Sekera strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ale bol jediným úspešným zakončovateľom Edmontonu Oilers na ľade Colorada Avalanche. Domáci skórovali päťkrát a napokon pohodlne triumfovali 5:1.

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone. O výsledku duelu rozhodol jediný gól, ktorý zaznamenal v 18. minúte domáci obranca Oliver Ekman-Larsson. Halák si do štatistík zapísal 28 úspešných zásahov.

Toronto Maple Leafs s obrancom Martinom Marinčinom zdolalo Los Angeles Kings 5:0, keď sa shutoutom blysol Jonathan Bernier. Až osem striel na neho vyslal krídelník "kráľov" Marián Gáborík, ale neuspel ani raz a v zápase nazbieral aj štyri mínusové body. Marinčin zaznamenal jednu strelu.