Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

SNS protestuje proti tomu, aby Enel podiel v SE predal českému podniku

Slovenská národná strana (SNS) protestuje proti tomu, aby talianska spoločnosť Enel predala podiel Slovenských elektrární (SE) českému podniku Energetický a průmyslový holding (EPH), v ktorom má spoluúčasť aj skupina J&T.

Uviedol to predseda strany Andrej Danko v reakcii na piatkovú informáciu o transakcii týkajúcej sa 66-% podielu Enelu v SE.

Enel Produzione, dcérska spoločnosť talianskeho koncernu Enel, 18. decembra 2015 podpísala zmluvu so spoločnosťou EP Slovakia, dcérskou firmou českého EPH o predaji svojho 66-% podielu v SE. O dosiahnutí dohody informovali médiá už v stredu, exkluzívne rokovania s EPH viedol Enel od leta.

Danko pripomenul, že SNS už dlhodobo zdôrazňuje, že 100-% štátne vlastníctvo Slovenských elektrární je jednou z najdôležitejších úloh vlády. SNS sa kategoricky vyslovuje proti akejkoľvek účasti súkromného sektora v strategickej spoločnosti.

Podľa SNS treba zastaviť vplyv a moc nadnárodných korporácií a záujmových skupín oligarchov, ktorí ponižujú Slovensko, bezohľadne využívajú jeho ekonomický potenciál a občanov vnímajú len ako zdroj lacnej a poslušnej pracovnej sily a priestor pre odbyt svojich produktov, ktoré sú zámerne nekvalitné a poškodzujú životné prostredie a zdravie človeka.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.