Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

V Indonézii sa potopila loď s vyše 120 ľuďmi; prežili štyria, ostatní sú nezvestní

Najmenej štyroch preživších vytiahli dnes z rozbúreného mora v centrálnej Indonézii po tom, ako vysoké vlny a zlé počasie zmarili pokusy pomôcť ľuďom z potápajúcej sa osobnej lode s vyše 120 ľuďmi na palube.

Rybári objavili dnes v skorých ranných hodinách v mori štyroch ľudí, medzi ktorými boli aj žena a dieťa v záchranných vestách. Povedali im, že sa ich loď po niekoľkých hodinách potopila. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Laminátová loď prepravovala ľudí medzi dvoma mestami, Kolaka a Siwa, na ostrove Sulawesi. Mala na palube 110 cestujúcich a 12-člennú posádku, keď ju v sobotu popoludní poudierali počas búrky vyše trojmetrové vlny. Jeden z prudkých nárazov spôsobil v lodi trhlinu, cez ktorú začala naberať vodu.

Medzi cestujúcimi bolo 14 detí, povedal AP šéf záchrannej agentúry v metropole Južného Sulawesi Roki Asikin. Uviedol, že loď sa v tom čase nachádzala asi 21 kilometrov na juhovýchod od prístavu Siwa. Na pomoc im vyslali šesť záchranných člnov a lodí.

Televízia priniesla zábery na desiatky rodinných príslušníkov, ktorí s obavami čakali dnes na návrat svojich blízkych do prístavu Siwa.

Pri lodných nehodách v Indonézii zahynuli v uplynulých rokoch stovky ľudí. Lode tam bývalú často preplnené a nedodržiavajú bezpečnostné opatrenia. 

Indonéziu tvorí vyše 17-tisíc ostrovov, na ktorých žije 250 miliónov ľudí a lode sú tam obľúbený a relatívne lacný spôsob dopravy.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.