Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2015

Podľa Matoviča na detektor lži teraz nie je dôvod, Lipšic je však pripravený

Líder OĽaNO Igor Matovič pred marcovými parlamentnými voľbami neuvažuje o tom, že by niektorých kandidátov na poslancov z listiny OĽaNO poslal na detektor lži tak, ako to urobil v roku 2012. Tvrdí totiž, že vtedy si to vyžadovala doba.

"V tom čase sa začali protesty Gorila a ľudia si mysleli, že všetky politické strany sú rovnako skorumpované. Predpokladal som, že to bude mať devastačné účinky na účasť vo voľbách a obával som sa, že to pomôže len Robertovi Ficovi (Smer-SD). Preto som v tom čase vyzval predsedov dvoch strán OKS a KDS, Petra Zajaca a Vladimíra Palka, aby sme urobili gesto voči voličom a ukázali by sme, že sme čistí," vysvetlil Matovič s tým, že Palko a Zajac to považovali za dehonestujúce.

Ale v súčasnosti už zásadný dôvod na detektor nevidí. Šéf NOVA Daniel Lipšic, ktorý kandiduje vo farbách OĽaNO, je však podľa Matoviča pripravený. "Povedal mi, že kedykoľvek je pripravený ísť," poznamenal.

Na detektor neplánuje poslať ani Petra Polláka (OĽaNO), ktorý pôsobí ako splnomocnenec vlády pre rómske komunity. "Nevidím dôvod, aby sme individuálnych kandidátov posielali na detektor. Peťo Pollák čestne stojí na 142. mieste na kandidátke. Ja na konci spolu so všetkými poslancami," dodal.

Test na polygrafe žiadal Matovič pred voľbami 2012 od šéfov strán KDS a OKS, ktoré boli zastúpené na kandidačnej listine OĽaNO. Tí testovanie odmietli a následne odstúpili z listiny.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.