Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. december 2015

Daňové podvody ročne pripravia Britániu o približne 16 mld. GBP

Daňové podvody ročne pripravia Britániu o približne 16 miliárd libier (22,02 miliardy eur). Uviedol to vo svojom odhade národný úrad pre audit (NAO). Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Malé firmy a "kriminálnici" sú zodpovední za 17 z 21 najčastejších prípadov dňových podvodov, pričom osem z týchto prípadov je spojených priamo s organizovaným zločinom a deväť podvodov sa týka malých, stredných a mikrofiriem. Takým typickým prípadom daňového podvodu je, keď sa malá firma nezaregistruje ako platca dane z pridanej hodnoty.

Finančný výbor britského parlamentu v tejto súvislosti odporúča úradom, aby postupovali tvrdšie proti únikom daní, tieňovej ekonomike a kriminálnikom. Kompetentné úrady podľa výboru potrebujú väčšie právomoci a tvrdšie sankcie, ktoré by slúžili ako odstrašujúci príklad pre tých, ktorí porušujú zákony.

Zníženie daňových únikov je jednou z hlavných priorít britského daňového úradu, ktorý však zároveň upozornil, že boj s nimi nie je jednoduchý a nedá sa zvládnuť v krátkom čase. Úrady sa snažia čo najviac zlepšiť využívanie dát a analýz, aby čo najrýchlejšie odhalili daňové úniky. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.