Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. december 2015

V Čechách zadržali muža, ktorý sa údajne v mene Islamského štátu vyhrážal bombou

Česká polícia zadržala dnes muža, ktorý sa údajne vo štvrtok vyhrážal v mene organizácie Islamský štát (IS) nastražením bomby v Poslaneckej snemovni. Rovnakú vyhrážku údajne adresoval pražskej zoo a ďalším miestam. Podľa servera Novinky.cz o tom dnes informoval hovorca polície Tomáš Hulan.

"Počas štvrtku oznámil na tiesňové linky celkom päťkrát uloženie bomby. Kriminalisti ho vypátrali v priebehu 24 hodín," uviedol Hulan.

Celý prípad sa začal vo štvrtok ráno. Operátori linky tiesňového volania prijali prvú vyhrážku o uložení výbušného systému. Ten mal byť uložený v budove parlamentu. Pyrotechnici následne konštatovali, že prehliadka budovy má negatívny výsledok.

Ďalšie vyhrážky nasledovali v zhruba hodinových intervaloch. "Druhá smerovala do pražskej zoologickej záhrady, konkrétne ku klietke s makakmi... Aj v tomto prípade mala následná prehliadka negatívny výsledok," povedal hovorca.

Tretia vyhrážka bola trojnásobná a mala medzinárodný presah. Jej autor totiž upozorňoval, že tentoraz je bomba uložená na troch miestach vo švajčiarskom Zürichu. Jedným z týchto miest malo byť tamojšie letisko, ďalším kaviareň.

Prípadom sa začali okamžite zaoberať kriminalisti, ktorým sa dnes podarilo pri stanici Veleslavín zadržať 30-ročného, česky hovoriaceho muža. Ten sa ku všetkým piatim vyhrážkam priznal.

Či sa však muž za šírenie poplašnej správy dostane pred súd, je otázne. U zadržaného bolo totiž vykonané znalecké skúmanie v odbore psychiatria a na základe predbežných výsledkov lekár rozhodol o okamžitej hospitalizácii zadržaného v psychiatrickom zariadení.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.