Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
18. november 2021

Košice opäť ožijú mestským kultúrnym festivalom Košické Hanusove dni!

Hanusove dni už po šiestykrát zavítajú do Košíc, kde rozprúdia diskusie, prednášky a TEDx talky zjednotené témou Zlato sa čistí v ohni: Ako sa vyhnúť lacnému kresťanstvu? Chceme sa spoločne zamyslieť nad výzvami súčasných kresťanov v politike či environmentalistike, nad osobným i verejným prežívaním problémov a kríz či reflektovať návštevu pápeža Františka netradičným spôsobom,“ približuje riaditeľ festivalu Juraj Šúst.

Košice opäť ožijú mestským kultúrnym festivalom Košické Hanusove dni!

Tento rok sa organizátori napriek nepriaznivým podmienkam rozhodli spraviť všetko pre to, aby mohli privítať divákov na diskusiách naživo! Z tohto dôvodu môžete všetky zakúpené lístky využiť na ONLINE alebo osobnú účasť. Ak to situácia dovolí, bude divadelná sála Veritasu otvorená pre daný počet ľudí. O aktuálnych opatreniach budú organizátori všetkých včas informovať.

Program prekvapí, ale príjemne!

Šiesty ročník je obohatený o čerstvé tematické okruhy – ekológia, psychológia či ženskosť. Okrem iných vzácnych hostí sa diváci môžu tešiť na českú psychologičku, rečníčku a spisovateľku Kateřinu Lachmanovú, rehoľnú sestru Lamiyu či kňaza, spisovateľa a biológa Marka Orka Váchu, ktorý sa na festival pripojí cez online platformu. Celý program aj so zoznamom rečníkov nájdete na stránke festivalu hanusovedni.sk. V opise každého podujatia je možné kúpiť si individuálnu vstupenku alebo permanentku.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Inzercia

Poslaním SLH je prinášať Krista a evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v rôznych oblastiach kultúrneho a verejného života.

 

 

 

Odporúčame

Miriam Lexmann pozýva vysokoškolákov do esejistickej súťaže

Miriam Lexmann pozýva vysokoškolákov do esejistickej súťaže

Poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann spolu s Nadáciou Hannsa Seidla vyhlasujú esejistickú súťaž pre študentov všetkých odborov vysokých škôl a univerzít. Autori troch najlepších esejí budú ocenení vecnými cenami s ponukou stáže v kancelárii Nadácie Hannsa Seidla a víťaz súťaže získa iPad a návštevu Bruselu.  

Festival slobody opäť naživo pre verejnosť

Festival slobody opäť naživo pre verejnosť

Hlavnými témami XI. ročníka Festivalu slobody sú 80. výročie prijatia tzv. Židovského kódexu a protižidovského zákonodarstva, problematika železnej opony a zákona o ochrane štátnych hraníc z roku 1951 a osobnosť disidenta a zakladateľa ÚPN Jána Langoša.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.