Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. december 2015

Bývalého starostu Ríma budú súdiť za finančné zločiny

Bývalý rímsky starosta Gianni Alemanno bude musieť predstúpiť pred súd, aby sa zodpovedal z korupcie a ilegálneho financovania svojich politických aktivít. Agentúra Reuters o tom v piatok informovala s odvolaním sa na nemenované zdroje zo súdnictva.

Prípad 57-ročného Alemanna je súčasťou širšieho vyšetrovania, ktorého predmetom sú aktivity rímskej mafie počas jeho pôsobenia vo funkcii. Z napojenia na organizovaný zločin však tento pravicový politik podporovaný expremiérom Silviom Berlusconim obvinený nie je.

Alemanno stál na čele talianskeho hlavného mesta v rokoch 2008-2013. Obvinený je z prijatia provízií v sume 125.000 eur v rokoch 2012-2014, a tiež financovania svojej politickej nadácie z ilegálnych zdrojov. V prípade usvedčenia môže stráviť vo väzení až osem rokov.

"Dôverujem súdnictvu a som presvedčený, že počas tohto procesu sa preukáže absolútna čestnosť môjho konania," uviedol Alemanno vo svojom vyhlásení pre talianske médiá. Podľa zdrojov Reuters je termín začiatku jeho procesu stanovený na 23. marca.

Inzercia

Odporúčame

Skauti dnes od rána rozvážajú Betlehemské svetlo po celom Slovensku

Skauti dnes od rána rozvážajú Betlehemské svetlo po celom Slovensku

Skautské posádky dnes od skorého rána rozvážajú vlakmi Betlehemské svetlo viacerými hlavnými i vedľajšími trasami po celom Slovensku. Doručia ho až do 300 miest a obcí, od Kútov na západe až po Čiernu nad Tisou na východe Slovenska. Betlehemské svetlo sa dostane aj na miesta, kde nie je vlakové spojenie, aby k nemu mal prístup čo najväčší počet ľudí.