Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2015

Francúzsky minister vnútra nariadil sprísniť počas Vianoc ochranu kostolov

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve nariadil bezpečnostným zložkám, aby pred a počas vianočných sviatkov posilnili ochranu kresťanských chrámov v krajine. Upozornil ich pritom na silnú symboliku, ktorú by predstavoval prípadný útok počas vianočnej omše.

O Cazeneuvovom liste adresovanom policajným prefektom, veliteľom polície a žandarmérie dnes informovala rozhlasová stanica Europe 1. Podľa nej je v liste odporúčanie, aby polícia prispôsobila svoje hliadkovanie rozpisu bohoslužieb, kontaktovala sa so správcami farností a povzbudila ich nahlásiť podozrivé skutočnosti. Podľa Europe 1 polícia však nebude mať právo robiť v kostole či pred ním osobné prehliadky ľudí, ktorí prídu na sviatočné bohoslužby.

Francúzska biskupská konferencia už koncom novembra, niekoľko dní po atentátoch v Paríži, upozornila ministerstvo vnútra na vysokú návštevnosť omší na sklonku roku a navrhla spoluprácu kňazov s políciou a miestnymi úradmi, "aby všetko dobre dopadlo". 

Biskupi súčasne vyzvali všetkých veriacich, aby rešpektovali rady duchovných i polície. "Nejde o strašenie, ale len o zdravý rozum," uvádza sa v liste biskupov veriacim.

Inzercia

Odporúčame

Štefan Harabin bude pôsobiť v novom senáte

Štefan Harabin bude pôsobiť v novom senáte

Sudca Najvyššieho súdu (NS) SR a jeho bývalý predseda Štefan Harabin bude pôsobiť v novom senáte. O jeho preradení rozhodla predsedníčka súdu Daniela Švecová v rámci rozvrhu práce NS na rok 2016. Informoval o tom hovorca súdu Boris Urbančík.