Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2015

Magyar Telekom bude mať kvôli rozhodnutiu maďarskej vlády miliardové škody

Kabinet nariadil vo štvrtok všetkým ministerstvám vypovedať zmluvy s Magyar Telekom, ktorá zrušila sponzorstvo spevákovi Ákosovi Kovácsovi pre jeho kontroverzné vyjadrenia o úlohách žien v spoločnosti. 

Po oznámení o odstúpení od zmlúv klesli na burze hodnoty akcií Magyar Telekomu o 2 %. Server podotkol, že zatiaľ nie je známe, koľkých zmlúv sa opatrenie týka.

Vg.hu v tejto súvislosti poznamenal, že zhodou okolností práve v tomto čase vstupuje na trh štátny mobilný operátor MVM Net, ktorého cieľom aj pôvodne bolo poskytovať služby v oblasti štátnej komunikácie. Operátor po dlhšom meškaní by mal začať fungovať zrejme na jar.

Podľa hovorcu vlády Zoltána Kovácsa kabinet v stredu 16. decembra konštatoval, že takýto krok zo strany Magyar Telekomu je v rozpore s duchom i literou maďarskej ústavy. Hovorca neskôr spresnil, že ide iba o zmluvy týkajúce sa služieb mobilného internetu. Dodal, že na jednom z ministerstiev už vypovedali 103 takýchto zmlúv.

"Je možné, že v Nemecku sa takéto niečo môže stať, ale my považujeme za neprijateľné, aby bolo možné kohokoľvek za jeho názory a postoje takouto formou diskriminovať," konštatoval Kovács.

Predseda maďarského parlamentu László Kövér pobúril časť maďarskej verejnosti víkendovým vyjadrením o ženách, ktoré by sa podľa neho mali sebarealizovať prostredníctvom rodenia detí. "Boli by sme radi, keby nám naše dcéry rodili vnúčatá a považovali by to za najvyšší stupeň svojej sebarealizácie," povedal Kövér v nedeľu na zjazde vládnucej strany Fidesz.

Spevák Ákos Kovács podporil Kövérov postoj v programe komerčnej televíznej stanice Echo TV, za čo si vyslúžil nielen kritiku verejnosti, ale aj odstúpenie od sponzorskej zmluvy zo strany Magyar Telekomu - dcérskej spoločnosti Deutsche Telekom.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.