Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. december 2015

Začalo sa trestné stíhanie v prípade konferencie TechMatch

Národná kriminálna agentúra začala trestní stíhanie pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe na konferencii TechMatch a pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Informuje o tom Aliancia Fair-play na svojom profile na sociálnej sieti Facebook. Práve Aliancia podala v súvislosti s konferenciou trestné oznámenie. Aliancia informuje o začatí trestného stíhania na základe upovedomenia, ktoré jej zaslali z Národnej kriminálnej agentúry.

"Dňa 11. 12. 2015 bolo na základe Vašich trestných oznámení zo dňa 23. 10. 2015 a dňa 29. 10. 2015 (týkajúcich sa podujatia TechMatch Global Bratislava 2015) začaté trestné stíhanie v bode č. 1 pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe a v bode č. 2 pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku," píše sa v upovedomení.

Konferencia TechMatch Slovakia 2015, ktorá sa uskutočnila 12. až 16. októbra v Bratislave, čelila kritike verejnosti, médií aj viacerých opozičných strán za príliš vysoké náklady na jej usporiadanie. Viacerí odborníci z IT oblasti sa ju rozhodli bojkotovať. Objavili sa aj informácie o nezrovnalostiach pri jej obstarávaní.

Organizátorom konferencie bola pološtátna organizácia na podporu malého a stredného podnikania Slovak Business Agency (SBA), ktorá trvá na tom, že žiadne pravidlá neporušila. Po prepuknutí kauzy odstúpil vtedajší generálny riaditeľ SBA Branislav Šafárik. Chcel tak podľa vlastných slov zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu mena SBA a svojho mena.

Inzercia

Odporúčame

Chelsea prepustila svojho trénera Joseho Mourinha

Chelsea prepustila svojho trénera Joseho Mourinha

Jose Mourinho už nie je trénerom futbalistov Chelsea Londýn. Vedenie anglického klubu ho vo štvrtok prepustilo po katastrofálnych výsledkoch v Premier League. Jeho nástupcom sa podľa denníka Daily Telegraph stane Guus Hiddink, ktorý sa už údajne s majiteľom Romanom Abramovičom dohodol na zmluve do konca sezóny.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.