Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. december 2015

V Nemecku zatvorili mešitu, ktorá propagovala násilie

Jedna mešita na juhu Nemecka propagovala násilie a zbierala peniaze pre teroristické organizácie. Úrady ju zatvorili a prehľadali jej priestory.

Mešita s označením Islamské vzdelávacie a kultúrne centrum (MSM) v Stuttgarte lákala mnoho známych salafistov - vyznávačov ultrakonzervatívneho reformného hnutia v rámci sunnitského islamu. Je známe, že ju navštevovalo aj najmenej desať islamistov, ktorí potom odišli z Nemecka a pridali sa k džihádistickým organizáciám v Iraku a Sýrii.

"Nebudeme tolerovať organizácie, ktoré propagujú násilie ako prostriedok na dosiahnutie náboženských cieľov a zbierajú peniaze pre teroristické organizácie," uviedol minister Gall, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Správa prišla po tom, čo nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere zriadil novú policajnú jednotku, ktorá podľa jeho tvrdení bude lepšie vyzbrojená a vycvičená na boj proti domácemu terorizmu.

Špeciálna jednotka nemeckého policajného zboru označená skratkou BFE a určená na zatýkanie bude mať približne 250 príslušníkov. Tí budú rozmiestnení v piatich strategických lokalitách po celej krajine.

Svena Laua - jedného z najpoprednejších islamistických kazateľov v Nemecku - zatkli v utorok 15. decembra pre podozrenie z verbovania bojovníkov pre militantné skupiny v Sýrii, ako aj z nákupu a doručovania vojenskej výzbroje do tohto regiónu.

Nemecké ministerstvo vnútra naznačilo, že od roku 2012 opustilo krajinu 670 ľudí, ktorí sa pridali k Islamskému štátu a ďalším teroristických organizáciám v Sýrii a Iraku.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.