Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. december 2015

Putin priznal, že Rusko malo na Ukrajine personál aj vojenské úlohy

Ruský prezident Vladimir Putin dnes priznal, že Rusko malo "personál na východnej Ukrajine, kde plnili isté vojenské úlohy". Poprel však, že by Rusko na východ Ukrajiny vyslalo svoje regulárne jednotky.  

"Nikdy sme nepovedali, že tam neboli ľudia, ktorí plnili isté úlohy vrátane tých vo vojenskej sfére," vyhlásil Putin na dnešnej výročnej tlačovej konferencii v Moskve. Upozornil však, že "to neznamená, že tam boli ruské (regulárne) jednotky" a vyzval "všimnúť si (ten) rozdiel".

Putin tiež vyhlásil, že je pripravený presvedčiť separatistov na východe Ukrajiny o nutnosti dosiahnuť kompromis, aby došlo k urovnaniu konfliktu, ktorý si od vlaňajšieho apríla vyžiadal vyše 8000 obetí na životoch.

Na tlačovej konferencii v Moskve Putin tiež uviedol, že Rusko sa nechystá zavádzať voči Ukrajine žiadne sankcie ako reštrikcie za jej obchodnú dohodu s EÚ. Ukrajina "už len viac nebude mať úľavy ani výhody", aké mala doteraz. Podľa Putinovho názoru na budúci rok možno očakávať zhoršenie ekonomických vzťahov Moskvy a Kyjeva.

Inzercia

Odporúčame

Bondru uvedú do Siene slávy IIHF

Bondru uvedú do Siene slávy IIHF

Legendu slovenského hokeja Petra Bondru na budúci rok uvedú do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie. Slávnostná ceremónia sa uskutoční 22. mája v záverečný deň majstrovstiev sveta 2016 v Rusku.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.