Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. december 2015

Zsolt Simon vyzval Kotlebu, aby odstúpil

Výzvu na odstúpenie z postu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja adresoval dnes Mariánovi Kotlebovi krajský predseda strany Most-Híd a podpredseda tejto strany Zsolt Simon.

"Ako krajský predseda strany Most-Híd vyzývam Mariana Kotlebu, aby odstúpil a ďalej neškodil občanom BBSK. Svojím konaním dosiahol, že celý samosprávny kraj - a v rámci toho aj najmenej rozvinuté regióny Gemera a Novohradu - nebudú mať prístup k eurofondom na opravu ciest 2. a 3. triedy, sociálne zariadenia, stredné školy, ako ani na ďalšie rozvojové aktivity," uvádza sa vo výzve, ktorú Simon zaslal TASR. 

Podľa neho sa Kotleba predviedol ako osoba neschopná riadiť VÚC a pomáhať občanom. "Zotrvaním vo funkcii škodí občanom tohto regiónu," zdôraznil.

Simon zároveň vyjadril nesúhlas so zámerom vlády, aby kompetencie riadiaceho orgánu prešli z BBSK na mesto Banská Bystrica. "Vo vedení mesta Banská Bystrica nie sú zastúpené ďalšie regióny. Fondy Európskej únie sú pre celý región a nielen pre samotné mesto," dodal.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.