Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. november 2021, 20:01

Tretia vlna

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje lokálny núdzový stav

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje lokálny núdzový stav

Vladimír Lengvarský. Foto - TASR

Ten je potrebný na to, aby sa mohol obmedziť pohyb.

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zavedenie lokálneho núdzového stavu. Týkať by sa mal len regiónov s najvážnejšou epidemickou situáciou. 

Na to, aby návrh vstúpil do platnosti, je potrebné schválenie vládou.

 „Lokálny núdzový stav by znamenal núdzový stav len pre niektoré regióny, kde je situácia naozaj vážna. Všetky detaily ešte precizujeme a budeme na budúci týždeň o tom komplexne informovať v prípade, že k takémuto kroku pristúpime," spresnila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.  

Minister práce Milan Krajniak informoval, že rokovanie ústredného krízového štábu bolo prerušené. Pokračovať by malo po doplnení bližších informácií o pandemickej situácii.

Zasadnutie by sa mohlo konať začiatkom budúceho týždňa.

Okresy, kde je momentálne najhoršia situácia:

Inzercia

2. stupeň ohrozenia (bordová farba):

Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Košice I – IV, Košice-okolie, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen.

3. stupeň ohrozenia (čierna farba):

Banská Bystrica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Humenné, Kežmarok, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom.

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

O protiinflačnom balíku a zdanení ruskej ropy sa bude v prvom čítaní hlasovať v utorok o 11.00 h. Poslanci odsúhlasili, že o návrhoch budú dnes rokovať aj po 14.00 h, ak to bude potrebné. 

pred hodinou

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si v Zürichu uctila pamiatku slovenského vedca, vynálezcu, konštruktéra a univerzitného profesora Aurela Stodolu. Pri príležitosti tohtoročného 80. výročia Stodolovho úmrtia položila veniec k jeho buste v budove Švajčiarskeho federálneho technologického inštitútu (ETH). (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.