Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. december 2015

Seehofer privítal Merkelovej snahu o zníženie prílevu migrantov

Bavorský premiér Horst Seehofer, jeden z hlavných kritikov kancelárky Angely Merkelovej v otázke utečeneckej krízy, včera privítal jej vyhlásenie, že nezmenený prílev migrantov Nemecko celkom preťaží.

Informovala o tom agentúra AP.

Seehofer, ktorý je lídrom Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CSU), vysielal počas druhého dňa zjazdu vládnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) ohľadom utečeneckej otázky už zmierlivé signály. Politik pritom Merkelovú kvôli jej ústretovému prístupu k prijímaniu migrantov v uplynulých mesiacoch viackrát ostro skritizoval. Dnes však rozdiely v prístupe k tejto otázke panujúce medzi CDU a CSU bagatelizoval. Zdôraznil tiež potrebu včasného obmedzenia počtu utečencov.

Kurz spolkovej kancelárky v utečeneckej politike ešte v pondelok veľkou väčšinou hlasov podporili delegáti jej CDU. V odhlasovanom kompromisnom návrhu vyhlásenia sa píše aj o výraznom znížení počtu migrantov.

Konkrétne kroky na dosiahnutie tohto cieľa však Merkelová nespresnila. Vyhlásila však, že ak do Nemecka aj naďalej budú prichádzať migranti v takom obrovskom počte ako doteraz, krajina bude celkom "preťažená".

Inzercia

Odporúčame

Nespokojní učitelia rokovali s J. Draxlerom, zvažujú ďalšie kroky

Nespokojní učitelia rokovali s J. Draxlerom, zvažujú ďalšie kroky

Slovenská komora učiteľov (SKU) a Iniciatíva bratislavských učiteľov (IBU) dostali na včerajšom rokovaní od ministra školstva Juraja Draxlera ponuku byť súčasťou pracovnej skupiny, ktorá sa od januára začne zaoberať najpálčivejšími problémami v regionálnom školstve. Taktiež budú môcť spoluvytvárať formuláciu, ktorá má byť základnou politickou garanciou, že ďalšia vláda bude mať školstvo ako skutočnú prioritu.