Verejné školy v Los Angeles sú zatvorené kvôli hrozbe

 Americké úrady nariadili na dnešok zatvorenie všetkých štátnych škôl v rozsiahlej kalifornskej oblasti Los Angeles z dôvodu ohrozenia.

 Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Predstavitelia mesta na dnešnej tlačovej konferencii uviedli, že dostali elektronickou cestou vyhrážku, ktorú stále analyzujú. Dodali, že k uvedenému nariadeniu ich viedla obozretnosť. Školy zostanú zatvorené dovtedy, kým hrozba nepominie, čo podľa očakávania predstaviteľov nastane ku koncu dňa.

"Dnes musí spolupracovať celé Los Angeles," uviedol predseda školskej rady pre danú oblasť Steve Zimmer. "Je nutné, aby rodiny a susedia spolupracovali s našimi školami a s našimi zamestnancami, aby sme zaistili na našich školách celý deň bezpečie," dodal šéf orgánu, ktorý riadi vzdelávanie v oblasti Los Angeles.

Tento druhý najväčší školský okrsok v USA má 640.000 detí vo vzdelávacích zariadeniach od materských škôl až po 12. triedu. Škôl je tu celkovo vyše 1000.

Do okrsku s rozlohou 1865 štvorcových kilometrov patrí Los Angeles a vyše 30 menších miest alebo ich častí, ako aj niekoľko nezačlenených oblastí.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo