Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. december 2015

Verejné školy v Los Angeles sú zatvorené kvôli hrozbe

 Americké úrady nariadili na dnešok zatvorenie všetkých štátnych škôl v rozsiahlej kalifornskej oblasti Los Angeles z dôvodu ohrozenia.

 Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Predstavitelia mesta na dnešnej tlačovej konferencii uviedli, že dostali elektronickou cestou vyhrážku, ktorú stále analyzujú. Dodali, že k uvedenému nariadeniu ich viedla obozretnosť. Školy zostanú zatvorené dovtedy, kým hrozba nepominie, čo podľa očakávania predstaviteľov nastane ku koncu dňa.

"Dnes musí spolupracovať celé Los Angeles," uviedol predseda školskej rady pre danú oblasť Steve Zimmer. "Je nutné, aby rodiny a susedia spolupracovali s našimi školami a s našimi zamestnancami, aby sme zaistili na našich školách celý deň bezpečie," dodal šéf orgánu, ktorý riadi vzdelávanie v oblasti Los Angeles.

Tento druhý najväčší školský okrsok v USA má 640.000 detí vo vzdelávacích zariadeniach od materských škôl až po 12. triedu. Škôl je tu celkovo vyše 1000.

Do okrsku s rozlohou 1865 štvorcových kilometrov patrí Los Angeles a vyše 30 menších miest alebo ich častí, ako aj niekoľko nezačlenených oblastí.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.