Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. december 2015

Slovenský futbalový zväz podpisuje s Dubajom memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci medzi Slovenským futbalovým zväzom a partnermi so Spojenými arabskými emirátmi má posilniť vzájomné väzby.

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, generálny sekretár Jozef Kliment a manažér organizačného a medzinárodného oddelenia Dávid Vailing odcestovali na krátku návštevu Spojených arabských emirátov.

Pri viacerých stretnutiach preddiskutovaná spolupráca zahŕňa celú šírku futbalu: vzdelávanie trénerov, rozhodcov, rozvojový program pre mládež i ženský futbal, možnosť rozšírenia zápasových stykov, kempov pre všetky vekové kategórie, výmena skúseností v oblasti výstavby a riadenia športových zariadení, rovnako v oblasti športovej vedy a športovej medicíny, odborných znalostí o obchodných a mediálnych otázkach, aj výmenné programy pre technický personál, administratívnych a riadiacich pracovníkov.

"Úzko spolupracujeme s mnohými európskymi zväzmi, sme aktívnym členom UEFA, máme veľký záujem, aby sme kontakty rozšírili i na iné kontinenty. Že sme aj v tomto smere úspešní, svedčia naše väzby s egyptským či malajziským zväzom, logicky nás potešil záujem partnera zo SAE. Zhodli sme sa, že možnej širšej spolupráci prospeje osobné bilaterálne stretnutie, preto sme prijali pozvanie druhej strany na krátku návštevu," povedal pre web SFZ generálny sekretár Jozef Kliment.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.