Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. december 2015

Parlamentné voľby by vyhral Smer-SD so ziskom viac ako 43 percent hlasov

Ak by sa parlamentné voľby konali na začiatku decembra 2015, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 43,3 percenta hlasov.

V Národnej rade SR by obsadil 79 miest a mohol by vládnuť sám. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý v dňoch 2. až 10. decembra 2015 uskutočnila agentúra AKO.

V prieskume odpovedalo tisíc respondentov, 11,7 percenta z nich by nešlo voliť, 26,3 percenta nevie, koho by volilo a 1,9 percenta nechcelo odpovedať.

Spomedzi 60,1 percenta respondentov, ktorí sú rozhodnutí ísť voliť, by na druhom mieste skončila strana #Sieť. Získala 10,1 percenta hlasov, čo by jej prinieslo 18 poslaneckých miest. Treťou najpreferovanejšou stranou v prieskume bol Most-Híd so ziskom 9 percent hlasov. Stačilo by to na 16 mandátov v zákonodarnom zbore.

So ziskom 8,2 percenta hlasov a 15 mandátmi skončila v prieskume SNS. KDH by volilo 6,3 a SaS 5,8 percenta opýtaných. Obe strany by získali v parlamente 11 miest.

V Národnej rade SR by už nebolo miesto pre OĽaNO-NOVA. Obyčajných ľudí by v prieskume volilo iba 4,5 percenta respondentov.

Ostatné strany získali menej ako 5 percent hlasov.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.