Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. december 2015

Florbalový tréner Marks po MS odstúpil z funkcie: Nesplnili sme výkonnostný cieľ

Jaroslav Marks odstúpil z funkcie hlavného trénera slovenskej florbalovej reprezentácie žien. Ako v nedeľu informovala oficiálna webstránka Slovenského zväzu florbalu (SZFB), spolu s českým koučom rezignoval aj kompletný realizačný tím.

Pod vedením Marksa dosiahli Slovenky na uplynulom svetovom šampionáte vo fínskom Tampere historicky najvyššie umiestnenie na MS - 8. miesto. O jednu priečku tak vylepšili výsledok spred dvoch rokov v Česku. Vzhľadom na výkonnostný progres z uplynulých rokov však túžili dosiahnuť na šampionáte ešte viac, pred turnajom si dali za cieľ skončiť do 6. miesta. Plány im ale zmarila smolná prehra s Lotyšskom (3:4 po nájazdoch), keď v zápase premárnili vedenie 2:0 i 3:1.

"Z dôvodov nesplnenia výkonnostného cieľa, ktorý sme si vytýčili pred majstrovstvami sveta 2015 vo Fínsku, ktorým bolo umiestnenie do 6. miesta a postup medzi prvých osem družstiev na svete, odstupujem z funkcie trénera žien slovenskej florbalovej reprezentácie. Spolu so mnou sa vzdáva funkcie celý realizačný tím. Ďakujem za pomoc a prejavenú dôveru počas celého obdobia," uviedol Marks v oficiálnom vyjadrení, ktoré poslal Prezídiu SZFB.

Marks pôsobil pri reprezentácií žien a junioriek od roku 2010, keď po šampionáte junioriek vystriedal z funkcie asistenta dovtedajšieho trénera Miroslava Hýleka. Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Inzercia

Odporúčame

Čína má vlastnú technológiu jadrových blokov, chce ich vo veľkom vyvážať

Čína má vlastnú technológiu jadrových blokov, chce ich vo veľkom vyvážať

Čínske mestá trápi smog, lebo sa v nich od polovice novembra spaľuje priveľa uhlia. Informuje o tom portál nemeckej spravodajskej televízie N24. Riešenie dramatickej situácie vidí vláda vo výstavbe energetických ekologických elektrární a najmä jadrových elektrární. Čína chce do roku 2030 uviesť do prevádzky do 100 jadrových blokov. Prvá čínska atómka s francúzskou pomocou sa od mája buduje vo Fu-čchingu (provincia Fu-ťien). 

Merkelová chce drasticky znížiť počet utečencov prichádzajúcich do Nemecka

Merkelová chce drasticky znížiť počet utečencov prichádzajúcich do Nemecka

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v nedeľu vyslovila za "drastické zníženie" počtu utečencov prichádzajúcich do Nemecka a naznačila tak kompromis ohľadne svojej politiky otvorených dverí, ktorou vyvolala kritiku v radoch vlastnej strany. V predvečer zjazdu svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) tiež povedala, že jej stratégia obmedzenia prílevu utečencov má v strane širokú podporu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.