Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. december 2015

Fico načrtol mená svojich nástupcov v Smere-SD

Šéf Smeru-SD Robert Fico vidí v strane dostatok skúsených politikov, ktorí by prípadne vedeli zaujať jeho post.

Ako poznamenal v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike, generačná výmena, ku ktorej raz musí prísť, je celkom prirodzená.

Neobáva sa toho, že by Smer-SD v danom prípade nemal generáciu ľudí, ktorá má skúsenosti s vládnutím, ale aj s pôsobením v opozícii. "Môžu ponúknuť Slovensku novú víziu. Ľudia typu Roberta Kaliňáka, Petra Pellegriniho či Mareka Maďariča - to sú všetko ľudia, ktorí by kedykoľvek vedeli zaujať pozíciu lídra sociálnej demokracie," vymenoval.

Ako dodal, nečakal, že pod jeho vedením sa strana tak dlho udrží v takom dobrom stave, v akom je. "Sociálnu demokraciu považujem na Slovensku za veľmi úspešný príbeh. Máme najväčší počet členov, sme najakcieschopnejší," uviedol s tým, že do budúcoročných parlamentných volieb idú s veľkým rešpektom, pričom pre Smer-SD dúfa v solídny výsledok.

Inzercia

Odporúčame

Vlhová v slalome Svetového pohára senzačne prvá, v Lienzi ju vyžrebujú

Vlhová v slalome Svetového pohára senzačne prvá, v Lienzi ju vyžrebujú

Fantastický úspech prvým víťazstvom kariéry dosiahla Petra Vlhová v nedeľňajšom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. Iba 20-ročná slovenská lyžiarka sa so štartovým číslom 19 katapultovala v 1. kole na čelo súťaže s náskokom 28 stotín na Nórku Ninu Loesethovú a v druhom kole svoj náskok na konkurenciu zvýšila na 59 stotín.