Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Dnes treba vedieť
18. október 2021, 14:28

Streľba na kostol

V Dúbravke strelnou zbraňou poškodili okná a dvere kostola (+ foto)

V Dúbravke strelnou zbraňou poškodili okná a dvere kostola (+ foto)

Foto: Peter Kizek

Neznámy páchateľ vypálil na kostol, ktorý navštevuje aj premiér Heger, desať rán. Nie je známe, či ide o útok alebo vandalizmus.

Neznámi páchatelia, pravdepodobne strelnou zbraňou, poškodili Kostol Ducha Svätého v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Stopy po streľbe sú na dverách aj na oknách kostola a pastoračného centra.

Podľa dekana a farára Miroslava Bederku páchatelia spôsobili škodu vo výške 2 500 až 3 000 eur. Incident sa odohral pravdepodobne v noci zo soboty na nedeľu, keďže kostol našli poškodený v nedeľu ráno.

„Nateraz môžeme povedať iba to, že poškodenia skiel na oknách Kostola Ducha Svätého v Dúbravke vyzerajú, ako keby boli spôsobené strelnou zbraňou,“ uviedol dekan Bederka pre Svet kresťanstva.

Na otázku, či už k podobným útokom na kostol alebo jeho k poškodeniam prišlo aj v minulosti, farár odpovedal, že „doteraz podobné poškodenia kostola nezaznamenali“.

Miroslav Bederka netuší, kto by mohol byť za streľbou, keďže nezaznamenal žiadne vyhrážky. Podľa našich informácií chodí do tohto kostola aj premiér Eduard Heger, preto sa týmto prípadom má intenzívne zaoberať aj polícia.

Zatiaľ nie je známe, či ide o útok alebo vandalizmus, a nevie sa ani to, z akej zbrane sa strieľalo. Otázky k incidentu sme poslali aj na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

V Bratislave bolo v ostatnom čase zaznamenaných viacero vandalských útokov na kostoly. Začiatkom augusta v centre hlavného mesta neznámi vandali posprejovali kostoly a kláštor LGBTI heslami.

V júni zasa 43-ročný muž vnikol do kostola vo Vajnoroch, kde rozbíjal okna a vitríny. Okrem toho napadol aj kňaza. Svoj skutok ospravedlňoval tým, že videl zlé bytosti.

Inzercia

Vstupné dvere do chrámu Ducha Svätého v Dúbravke.

Poškodené okná a dvere na kostole a pastoračnom centre.

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva