Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. december 2015

Severokórejský vodca tvrdí, že jeho krajina vyvinula vodíkovú bombu

Severokórejský vodca Kim Čong-un vyhlásil, že jeho krajina vyvinula nielen atómové zbrane, ale aj vodíkové bomby. Vyplýva to z dnešných správ štátnych médií, informovala juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Kim sa podľa nej vyjadril počas stredajšej inšpekcie v národnom pamätníku zbrojného priemyslu. Vyhlásil počas nej, že zo Severnej Kórey sa stal "silný štát s jadrovými zbraňami, pripravený odpáliť samostatnú atómovú bombu a vodíkovú bombu na spoľahlivú obranu svojej zvrchovanosti a dôstojnosti krajiny", a to vďaka neúnavnému úsiliu zakladateľa štátu Kim Ir-sena.

Ide o prvý prípad, keď Kim Čong-un verejne spomenul vývoj vodíkovej bomby, upozornili juhokórejskí experti.

Juhokórejská spravodajská komunita nemá informácie o tom, že by KĽDR vyvinula vodíkovú bombu. "Nedomnievame sa, že Severná Kórea, ktorej sa nepodarilo miniaturizovať nukleárne bomby, má technológiu na výrobu vodíkovej bomby," citovala agentúra Jonhap nemenovaného predstaviteľa spravodajskej služby. Vyjadrenia vodcu KĽDR sú podľa neho zjavne len "rétorikou".

Inzercia

Odporúčame

Od budúceho roka budú mať trestnú zodpovednosť aj právnické osoby

Od budúceho roka budú mať trestnú zodpovednosť aj právnické osoby

Za spáchanie trestného činu už nebudú trestaní len ľudia, ale aj právnické osoby. Od júla 2016 im budú hroziť rôzne tresty od zrušenia firmy cez peňažné pokuty či zákaz účasti na verejnom obstarávaní. Vyplýva to zo zákona o trestnej zodpovednosti právnických osôb, ktorý 8. decembra podpísal prezident SR Andrej Kiska.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.