Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. december 2015

Tureckí vojaci sú v Iraku na pozvanie irackého premiéra, tvrdí Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan včera uviedol, že príslušníci tureckých ozbrojených síl sú na vojenskej základni v severnom Iraku dislokovaní od roku 2014 na žiadosť irackého vodcu. Informovala o tom agentúra Reuters.

 

"Armádne jednotky sú (vo vojenskom tábore) pri meste Bašika na žiadosť (irackého premiéra Hajdara) Abádího od roku 2014," povedal Erdogan pre televíziu al-Džazíra. 

Turecký prezident zároveň obvinil susedné krajiny Irak a Irán z prudkého nárastu násilia medzi náboženskými odnožami v Sýrii. 

Iracké ministerstvo zahraničných vecí si v sobotu 5. decembra predvolalo tureckého veľvyslanca v Bagdade, aby mu tlmočilo protest proti nasadeniu tureckých vojakov pri severoirackom meste Mósul, vzdialenom 30 kilometrov juhozápadne od Bašiky. Ministerstvo zároveň požadovalo ich okamžité stiahnutie. Dodalo, že prítomnosť tureckých vojakov na území Iraku je "nepriateľským činom".

Inzercia

Odporúčame

Podľa UNHCR prišlo do Grécka tento rok už takmer 770-tisíc migrantov

Podľa UNHCR prišlo do Grécka tento rok už takmer 770-tisíc migrantov

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) včera uviedol, že do Grécka prišlo tento rok už takmer 770 000 žiadateľov o azyl, ktorí prevažne pokračovali v ceste do niektorej z bohatších krajín Európskej únie. Dovedna viac ako 200 migrantov cestu ku gréckym brehom neprežilo, informovala o tom agentúra AP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.