Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. december 2015

Podľa UNHCR prišlo do Grécka tento rok už takmer 770-tisíc migrantov

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) včera uviedol, že do Grécka prišlo tento rok už takmer 770 000 žiadateľov o azyl, ktorí prevažne pokračovali v ceste do niektorej z bohatších krajín Európskej únie. Dovedna viac ako 200 migrantov cestu ku gréckym brehom neprežilo, informovala o tom agentúra AP.

Z údajov, ktoré včera zverejnil UNHCR, vyplýva, že spomedzi všetkých 768 916 migrantov, ktorí prišli do Grécka v tomto roku, bolo 58 percent mužov, 26 percent detí a 16 percent žien. Približne 60 percent z celkového počtu tvorili Sýrčania. 

Takmer všetci migranti sa doplavili na niektorý z ostrovov vo východnej časti Egejského mora po tom, ako za prechod zaplatili daktorému z pašeráckych gangov v Turecku. 

Do Grécka v súčasnosti prichádza každodenne priemerne 3800 migrantov. Číslo predstavuje pokles oproti novembru, kedy ich do krajiny denne prúdilo v priemere asi 4560. 

UNHCR uviedol, že počas týchto riskantných plavieb sa do utorka utopilo dohromady už 217 migrantov a ďalších 126 ľudí je považovaných za nezvestných. 

Dvanásť migrantov sa včera utopilo v Egejskom mori po tom, ako sa potopila pašerácka loď, ktorá ich prevážala. V súvislosti s týmto incidentom je nezvestných aj ďalších 12 osôb.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.