Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Minister Peter Žiga bude čeliť odvolávaniu v piatok

Minister životného prostredia Peter Žiga (Smer-SD) bude čeliť opozičnému pokusu o odvolanie v piatok (11.12.) od 11.00 h.

Na tento deň zvolal na základe podpisov poslancov mimoriadnu schôdzu pléna predseda NR SR Peter Pellegrini (Smer-SD). Termín odvolávania Žigu oznámil šéf parlamentu v závere 17. rokovacieho dňa 58. schôdze parlamentu, ktorý sa skončil predčasne vystúpením folklórneho súboru priamo v rokovacej sále.

Opozícia chce Žigu odvolať pre kauzu obstarania kompy cez Dunaj a od ministra chce počuť vysvetlenie všetkých pochybností súvisiacich s týmto prípadom. Vláda SR však za svojím ministrom stojí. "Pokus opozície o vyslovenie nedôvery ministrovi životného prostredia je neodôvodnený, opiera sa o nepravdivé a nepodložené tvrdenia," odkázal dnes kabinet Roberta Fica (Smer-SD).

Zasadnutie pléna bude pokračovať vo štvrtok (10.12.) poslaneckými návrhmi zákonov. Na programe schôdze ich ostalo ešte deväť. Pellegrini už dnes avizoval pokračovanie zasadnutia pléna aj v utorok (22.12.), lebo má podľa svojich slov informácie, že prezident Andrej Kiska niektoré zákony nepodpíše a vráti ich do pléna. Smer-SD ich tak bude chcieť opätovne schváliť ešte pred Vianocami.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.