Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Návrh zakázať interrupcie označil Miškov za návrat do stredoveku

Mimoparlamentná strana SKOK odmieta návrh novely Ústavy SR z dielne poslancov Štefana Kuffu, Mariána Kvasničku a Jozefa Mikloška.

Miškov považuje za nemysliteľné plošne zakazovať interrupcie či umelé oplodnenie ústavným zákonom pod hrozbou trestu. Návrh označil predseda strany a poslanec Národnej rady SR Juraj Miškov za návrat do stredoveku.

„Niektoré aspekty ľudského života by nemali byť regulované zákonmi, a ani štát by do nich nemal zasahovať. Sloboda každého občana v rozhodovaní by mala byť zachovaná, rovnako aj v oblasti partnerských vzťahov. Zasahovanie do slobody rozhodovania občanov, predovšetkým žien, nie je demokratické a ani ľudské,“ povedal Miškov v dnešnej rozprave.

Predložená novela ústavy navrhuje ústavný zákaz interrupcií, ako aj registrovaných partnerstiev, a tiež navrhujú ústavne zakázať metódy asistovanej reprodukcie pod hrozbou trestu. „Návrhy, ktoré predkladajú páni poslanci, je možné označiť aj ako katechizmus v paragrafovom znení. Sú však nebezpečné v tom, že svojou stratégiou radikalizácie môžu posúvať hranice toho, čo je normálne, a pri nedostatku našej reflexie, kritickosti a obozretnosti môžu otupiť našu citlivosť na to, čo nás skutočne ohrozuje,“ uzavrel Miškov.

Inzercia

Odporúčame

Merkelová získala titul Osobnosť roka časopisu Time

Merkelová získala titul Osobnosť roka časopisu Time

Nemecká kancelárka Angela Merkelová získala dnes prestížny titul Osobnosť roka udeľovaný americkým magazínom Time, ktorý vyzdvihol jej húževnatosť a vodcovstvo v rámci boja s migračnou krízou. Informovali o tom tlačové agentúry AP a Reuters.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.