Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Početné koalície nie sú alternatíva voči Smeru, tvrdí Procházka

Mnohopočetné pravicové koalície nie sú alternatívou voči Smeru-SD, vyhlásil predseda strany #Sieť Radoslav Procházka.

Napravo by mala vzniknúť jednotná sila, ktorá nebude len protiváhou socialistom, ale bude schopná reálne vyhrávať voľby. Myslí si tiež predseda mimoparlamentnej strany #Sieť Procházka, ktorý si chce v budúcoročných parlamentných voľbách vypýtať mandát aj na zjednotenie pravice. Nazdáva sa, že takýto blok by mohol vzniknúť už v polovici nového volebného obdobia.

"Pýtame si mandát aj na vytvorenie jedného spoločného, silného veľkého klubu s perspektívou zlučovacieho snemu do polovice volebného obdobia pre tých, pre ktorých ochrana strednej vrstvy a fungujúci štát budú kriteriálnou domácou úlohou, ktorú treba zvládnuť," povedal na dnešnom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub Procházka.

Myslí si, že stredopravý volič by si tiež rád doprial pocit reálneho víťazstva. "Reálnej sily, na ktorú sa môže spoľahnúť, že ho nezradí," uviedol. Procházka nevidí systémové prekážky, prečo by nemohol pravicový blok vzniknúť. "Naľavo jednotné velenie majú. Prečo by to nemohlo byť aj napravo? Keď sa to podarilo dnešnému premiérovi, prečo by sa to nemohlo podariť mne alebo niekomu inému? Veď to nemusí byť nasilu," poznamenal.

Procházka nehovorí, že sa teraz všetci od stredu napravo musia spojiť pod jednu strechu. Hovorí skôr o tých, pre ktorých je kľúčové pomôcť strednej vrstve. Je presvedčený, že dopyt po silnej strane napravo od stredu tu je. Nazdáva sa, že aj v politických stranách sú dnes ľudia, ktorí sa k projektu pridajú.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.