Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Počet žiadateľov o azyl v Nemecku už v tomto roku presiahol jeden milión

Počet ľudí, ktorí v Nemecku v tomto roku požiadali o azyl, už presiahol jeden milión. Informovala o tom včera bavorská ministerka sociálnych vecí Emilia Müllerová. 

Müllerová podľa agentúry DPA uviedla, že milión žiadateľov o azyl dnes zaznamenali v systéme EASY, na základe ktorého sú migranti ďalej rozdeľovaní do jednotlivých spolkových krajín. Len v novembri zaregistrovali v Nemecku 200.000 žiadateľov o azyl, doplnila Müllerová. 

Tento údaj tak výrazne prekonal dávnejší odhad nemeckého ministra vnútra Thomasa de Maiziera, ktorý ešte v auguste uviedol, že do konca roka 2015 požiada o azyl približne 800.000 migrantov.

Spomedzi členských krajín Európskej únie je práve Nemecko krajinou, ktorá doposiaľ prijala najvyšší počet žiadateľov o azyl. 

Tamojší odborníci sa sporia o presnosti systému EASY, ktorý podľa nich nemusí odzrkadľovať skutočný počet utečencov v krajine. Niektorí tvrdia, že ich počet je omnoho vyšší. Ako argument uvádzajú preťaženosť príslušných úradov, ktorým môže trvať celé týždne, kým azylanta zaregistrujú. 

Iní zase tvrdia, že skutočný počet žiadateľov o azyl je nižší než vyplýva z údajov počítačového systému, keďže mnohí azylanti sa v ňom zaregistrovali aj viac ako len jeden raz. 

Popri zverejnení dnešných údajov Müllerová zároveň vyzvala nemeckú vládu, aby obmedzila počet migrantov, ktorých sa rozhodne prijať, keďže Nemecko nemôže ďalej čeliť takémuto návalu.

Inzercia

Odporúčame

O protiteroristickom balíku sa nerozhodlo, D. Lipšic žiadal príchod ministra spravodlivosti

O protiteroristickom balíku sa nerozhodlo, D. Lipšic žiadal príchod ministra spravodlivosti

Plénum Národnej rady SR včera napriek očakávaniam o vládnom protiteroristickom balíčku zákonov nerozhodlo. Opozičný poslanec Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) bol totiž nespokojný, že v rokovacej sále ako zástupca vlády, ktorá balík iniciovala, nesedí kompetentný minister. Preto niekoľko hodín až takmer do záveru 16. rokovacieho dňa 58. schôdze NR SR čítal samotné navrhované znenie balíka s cieľom dosiahnuť, aby do parlamentu prišiel niektorý z ministrov spravodlivosti, vnútra alebo obrany.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.