Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. december 2015

Irackí kresťania dnes na Slovensko neprišli. Možno prídu zajtra (aktualizované)

Podľa informácií denníka Postoj priletia utečenci do Košíc. 

Irackí kresťania dnes na Slovensko neprišli. Možno prídu zajtra (aktualizované)

Ako sme včera informovali, irackí utečenci mali byť už v týchto hodinách na Slovensku. Podľa informácií denníka Postoj však 149 asýrskych kresťanov nemohlo priletieť dnes, ako to bolo naplánované. Napokon vraj dnes nemali k dispozícii voľné lietadlo. Z irackého Erbilu by tak podľa najnovších plánov mali priletieť zajtra na letisko v Košiciach, odkiaľ pôjdu do záchytného tábora v Humennom. 

Skupina kresťanov sa nachádza v utečeneckom tábore v Erbile, približne 25 rodín utieklo do Kurdistanu pred Islamským štátom, aby si zachránili holé životy. Projekt presídlenia týchto ľudí ohlásili minulý týždeň nitrianske biskupstvo a ministerstvo vnútra. Rodiny preverili naše bezpečnostné zložky, po absolvovaní procedúry v táboroch nášho migračného úradu dostanú azyl. 

K téme:
Vitajte, naši Iračania Zdieľať

Pôvodne mali utečenci priletieť už skôr, pre situáciu vo vzdušnom priestore nad Irakom a Sýriou sa let musel posunúť.  

Občianske združenie Pokoj a dobro ponúklo spolu s cirkvou v Nitre sieť dobrovoľníkov v nitrianskom regióne, kde by sa mohli po azylovom procese usadiť. Premiér Robert Fico však v nedeľu vyhlásil, že do obcí v okolí Nitry nepôjdu, ale štát nájde vlastné riešenie. 

-rp-

Foto: Anton Frič

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva