Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. december 2015

Good Angels nastúpia v Šoprone, prehra môže zmariť ambície

S jednoznačným cieľom vyhrať nastúpia basketbalistky Good Angels Košice do stredajšieho zápasu euroligovej A-skupiny na palubovke Uniqa Šopron.

Košičanky prehrali uplynulé tri zápasy a proti maďarskému tímu sa pokúsia o tretie víťazstvo v sezóne prestížnej súťaže. Ním by si udržali reálnu nádej na umiestnenie do 6. miesta.

Po nedávnej prehre s Lille Métropole generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský vyhlásil, že umiestnenie do štvrtého miesta už nepovažuje za reálne. "S družstvom, ktoré máme, nemôžeme konkurovať Kursku, Galatasarayu, Fenerbahce a ani v momentálnej forme hrajúcemu Schiu. Súpera ako Lille sme doma mali zdolať a toto víťazstvo môže v konečnom dôsledku chýbať," poznamenal Jendrichovský.

Pred košickým družstvom je ešte viac než polovica zápasov, takže matematicky ešte postup vylúčený nie je. Podľa GM klubu je však reálnejšou možnosťou umiestnenie na 5.- 6. mieste, ktoré by znamenalo účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. Z pohľadu naplnenia týchto ambícií bude dôležitý už stredajší zápas proti maďarskému tímu Uniqa Šopron.

"Čaká nás kľúčový zápas. Keď nevyhráme v Šoprone, tak naše ambície môžu ísť do zabudnutia. Po Novom roku je totiž naše zápasové vylosovanie veľmi ťažké. Doma máme Fenerbahce a Kursk a spoliehať sa na to, že práve v týchto zápasoch budeme bodovať, by bolo trúfalé," uviedol Jendrichovský.

Maďarský tím je po šiestich zápasoch na poslednom ôsmom mieste euroligovej A-skupiny a zdolať zatiaľ dokázal iba španielsku Salamancu. "Ja tomuto družstvu verím. Do Šoprone cestujeme s jednoznačným cieľom vyhrať a potvrdiť, že v tejto skupine patríme na 5. miesto," dodal generálny manažér košických basketbalistiek.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva