GLOSA: Harabin je fér...

Do zbierky skvostov svojej politiky a osobnosti pridal v týchto dňoch Štefan Harabin ďalší. V čase riešenia dopadov hospodárskej krízy priniesol do slovenskej politiky novú a nesmierne naliehavú tému. Sporná skupina – ziskuchtiví mobilní operátori. Problém – kredit na prima a easy karte.

Ministrovi spravodlivosti sa nepáči, že nevyčerpaný kredit na kartách prepadne po troch mesiacoch. (Inou otázkou už je, či vôbec a komu vydrží tak dlho.) Podľa neho však takýmto spôsobom operátori porušujú práva klientov na majetok a jeho pokojné užívanie, ako sa vyjadril pre denník SME.

Vie sa veľmi dobre vcítiť do kože týchto klientov, pretože sám rád telefonuje. Napríklad priateľom z Albánska. Zdieľať

Pri svojej argumentácii sa dokonca ohradzuje Dohovorom o základných ľudských právach a slobodách. Opäť ukázal, akým je spravodlivým ľudomilom. „Nevidím dôvod, aby občan prišiel o svoj zaplatený kredit bez toho, aby ho pretelefonoval,“ povedal pre denník SME. Vie sa veľmi dobre vcítiť do kože týchto klientov, pretože sám rád telefonuje. Napríklad priateľom z Albánska. A čo sa týka ľudských práv, tie sú preňho ako ministra spravodlivosti tiež prioritou. (Nemôže za to, že jeho priatelia ich „občas“ nedodržia).

Dotknutí mobilní operátori boli z toho, že údajne porušujú ľudské práva, úplne vykoľajení. Na Harabinove slová nevedeli reagovať. V poslednom čase sa do nich v boji o klienta agresívne pustil ich konkurent. Aby toho nebolo dosť, pridal sa zo svojimi relevantnými a zmysluplnými pripomienkami aj spravodlivým hnevom horiaci minister spravodlivosti. Náš zákazník, náš pán, alebo poďme bojovať za kredit občana.

Harabin týmto svojím návrhom v podstate neprekvapil. Len opäť odhalil sebevlastný harabinovský zmysel pre výber dôležitých tém.

Andrea Šalková
Foto: TV Markíza

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo