Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
01. október 2021

Minizamyslenie

Cit pre zázraky

Cit pre zázraky

ilustračné foto: pixabay.com

Mestá, to nie sú krásne pohľadnice. Mestá sú predovšetkým ľudia. A tým Ježiš adresuje nevľúdne slová. Boli to vlastne takí istí ľudia ako my.

Ježiš povedal: „Beda ti, Korozain! Beda ti, Betsaida! Lebo keby sa v Týre a Sidone boli stali zázraky, ktoré sa stali u vás, dávno by boli v kajúcom rúchu sedeli v popole a kajali sa.“ (Lk 10, 13 – 16)

Snažili sa zarobiť peniaze, splatiť hypotéky, večer si radi posedeli. Čím si zaslúžili ono Beda? Stalo sa okolo nich veľa zázrakov. Zvykli si na ne. Aj okolo nás sa deje veľa zázrakov, aj keď to tak nenazývame. Tiež sme si zvykli. Na to, že sa ráno zobudíme, že z kohútika potečie teplá voda, že kávovar nám dá ranný prídel kávy, že deti sú zdravé a manžel/ka sa usmieva... Ide o to, ako sa na veci pozeráme. Ak ich berieme ako samozrejmosť, strácame cit pre zázraky. Ak ich začneme brať ako dary, uvidíme zázrak aj v tej najvšednejšej veci a situácii. 

Inzercia

Odporúčame

Všetci pokrstení nech ochotne svojím životom svedčia o evanjeliu

Pápežov tweet

Všetci pokrstení nech ochotne svojím životom svedčia o evanjeliu

„Ježiš žiada od nás všetkých, a teda aj od teba, aby sme boli misionárskymi učeníkmi. Si pripravený? Stačí, aby sme boli k dispozícii jeho volaniu a žili zjednotení s Pánom v tých najbežnejších veciach: v práci, pri stretnutiach, v každodenných činnostiach, v každodenných udalostiach, nechávajúc sa vždy viesť Duchom Svätým,“ hovorí pápež František vo videu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.