Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. december 2015

Hirscher víťazom super-G, Žampa na 40. mieste

Rakúšan Marcel Hirscher ovládol sobotňajší super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v Beaver Creek.

Napriek hraničným podmienkam náročnej trate, ktorú organizátori pre zlé poveternostné podmienky skrátili, predviedol najrýchlejšiu jazdu za 1:06,90 min. a vôbec prvýkrát v kariére vystúpil na najvyšší stupienok v tejto rýchlostnej disciplíne.

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil konečnú 40. priečku s odstupom dvoch sekúnd na víťaza.

Druhý skončil Američan Ted Ligety s mankom 33 stotín sekundy, tretí jeho krajan Andrew Weibrecht. Víťaz uplynulých troch kĺzavých disciplín Nór Aksel Lund Svindal absolvoval super-G s črevnou virózou a skončil 21.

Pre Hirschera to bolo prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku, dosiaľ išiel len obrovský slalom na rakúskom ľadovci v Söldene, kde skončil tretí. V kariére vystúpil na pódium už 75-krát, z toho tridsaťtri účastí malo pre neho víťaznú príchuť.

Pre čerstvo napadaný sneh a nízku viditeľnosť posunuli organizátori štart nižšie na trati. Žampa vyšiel na svah ako predposledný s vysokým štartovým číslom 65 a krok s Hirscherom držal len v prvej polovici náročného profilu. Tesne pred cieľom výrazne spomalil a napokon finišoval v čase 1:08,90 min celkovo štyridsiaty.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.