Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. december 2015

Ministerstvo zahraničných vecí v prípade Ransdorf potvrdilo zadržanie dvoch Slovákov

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR potvrdilo, že v súvislosti s prípadom podozrivého bankového výberu vo švajčiarskom Zürichu zadržali dvoch Slovákov. Hovorca rezortu Peter Stano sa odvoláva na relevantné informácie od švajčiarskych orgánov.

Viaceré české i slovenské médiá pritom priniesli informáciu, že v súvislosti s prípadom, do ktorého je zapletený český komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf, zadržala švajčiarska polícia až troch Slovákov. Podľa Denníka N sú to ľudia, ktorých mená nie sú známe a pravdepodobne ide o tzv. biele kone. 

Slovenský rezort diplomacie v súvislosti so zadržanými sleduje, ako o ich osude rozhodnú švajčiarske orgány. "Dnes popoludní má prokurátor rozhodnúť o tom, či ostanú aj naďalej v cele predbežného zadržania, alebo budú prepustení," uviedol Stano.

České médiá už dnes informovali, že europoslanca Ransdorfa už švajčiarska polícia prepustila. To potvrdila aj hovorkyňa českého ministerstva zahraničných vecí Michaela Lagronová.

Podľa medializovaných informácií mal europoslanec spolu s ďalšími mužmi vybrať v banke z účtu na meno Ransdorf 350 miliónov eur. Banka im nechcela peniaze vydať, pretože nesúhlasil dátum narodenia. Muži sa následne mali začať správať agresívne, banka preto privolala políciu. Hovorkyňa švajčiarskej polície Judith Hödlová uviedla, že banka oznámila podozrenie na bankový delikt.

Inzercia

Odporúčame