Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2015

Dvesto moslimov sa zhromaždilo v kalifornskej mešite, aby odsúdili masakru

Približne dve stovky moslimov sa vo štvrtok večer zhromaždili v jednej z najväčších mešít v južnej Kalifornii, aby tak odsúdili stredajšiu masakru, ktorá sa odohrala zhruba 40 kilometrov odtiaľ. Informovala o tom dnes agentúra AP. 

Moslimovia sa v mešite v meste Chino zišli, aby sa spoločne pomodlili a do sveta vyslali správu, ktorú zástupca miestnej komunity islamského hnutia Ahmadíja Ahsan Khan označil ako odkaz "lásky pre všetkých, nenávisti voči nikomu."

Stredajšiu streľbu v kalifornskom San Bernardine, pri ktorej zahynulo dohromady 14 ľudí, označil Khan aj s ďalšími vodcami Ahmadíje za "strašnú a odsúdeniahodnú". 

Lídri hnutia zároveň spoločne uviedli, že Syeda Rizwana Farooka, ktorého polícia aj spolu s jeho manželkou pri prestrelke zabila, nepoznajú.

Hovorca moslimskej skupiny, ktorá sa v mešite zhromaždila, upozornil na to, že motív, pre ktorý manželský pár útočil, stále nie je známy a nemožno sa teda domnievať, že ním bola viera. Pripustil však, že "radikalizácia mladých moslimov je problémom". 

Ozbrojený pár, ktorý v noci na štvrtok v domove sociálnych služieb v kalifornskom meste San Bernardino zastrelil 14 ľudí, identifikovala polícia ako 28-ročného Sayeda Rizwana Farooka a 27-ročnú Tashfeen Malikovú, ktorí spolu žili a mali šesťmesačné dieťa. Oboch páchateľov na úteku z miesta činu zastrelili policajti.

Nemenovaný predstaviteľ amerického Federálneho vyšetrovacieho úradu (FBI) ešte vo štvrtok uviedol, že Farook bol prostredníctvom sociálnych sietí evidentne v kontakte s islamskými extrémistami. 

Podľa zdrojov CNN, ktoré Farooka označili za zradikalizovaného, tento mladík cez telefón a sociálne siete komunikoval s "viac než jednou" osobou vyšetrovanou pre terorizmus úradom FBI.

Inzercia

Odporúčame

Akcionári schválili odčlenenie Ferrari od taliansko-americkej firmy

Akcionári schválili odčlenenie Ferrari od taliansko-americkej firmy

Akcionári automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) schválili plán odčlenenia výrobcu športových áut Ferrari od zvyšku taliansko-americkej automobilky. Oznámila to dnes spoločnosť FCA s tým, že celý proces by mal byť dokončený začiatkom januára. Informovali o tom agentúra DPA a AFP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.