Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2015

Americká justícia vyšetruje ďalších 16 funkcionárov FIFA

Americká justícia vyšetruje ďalších 16 funkcionárov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). O konkrétnych menách ministerka spravodlivosti USA Loretta Lynchová vo štvrtok večer neinformovala, uviedol portál focus.de.

Podľa informácií BBC patrí k šestnástke aj bývalý šéf brazílskeho zväzu Ricardo Teixeira, ktorý je podozrivý z podplácania a ďalších korupčných deliktov v hodnote viac ako 200 miliónov dolárov. Podľa agentúry DPA sú ďalšími podozrivými niekdajší šéf brazílskeho zväzu Marco Polo del Nero a bývalý člen exekutívy FIFA Rafael Salguero z Guatemaly.

"Vyšetrovanie v korupčnej kauze FIFA je rozsiahle a ešte sa neskončilo," zdôraznila na tlačovej konferencii Lynchová s tým, že obvinenia sa týkajú viacerých vysokopostavených futbalových funkcionárov, vrátane terajších i bývalých prezidentov asociácií v Strednej i Južnej Amerike.  

Podľa Lynchovej ďalších osem obvinených osôb súhlasilo, že pred súdnymi orgánmi prizná svoju vinu v korupčnej schéme v rámci FIFA. Zároveň očakáva, že v kauze budú pribúdať nové obvinenia.

Švajčiarske justičné orgány v súvislosti s korupčným škandálom zatkli vo štvrtok v ranných hodinách ďalšie osoby. Polícia vykonala raziu na podnet prokuratúry v USA približne o 6.00 SEČ v luxusnom hoteli vo švajčiarskom Zürichu, kde boli ubytovaní delegáti počas dvojdňového zasadnutia výkonného výboru FIFA. 

Zadržaní funkcionári, medzi ktorými sú aj prezident Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL) Paraguajčan Juan Angel Napout a šéf zóny CONCACAF Alfredo Hawit z Hondurasu, sú obvinení z korupčného konania a prania špinavých peňazí.

Inzercia

Odporúčame

Akcionári schválili odčlenenie Ferrari od taliansko-americkej firmy

Akcionári schválili odčlenenie Ferrari od taliansko-americkej firmy

Akcionári automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) schválili plán odčlenenia výrobcu športových áut Ferrari od zvyšku taliansko-americkej automobilky. Oznámila to dnes spoločnosť FCA s tým, že celý proces by mal byť dokončený začiatkom januára. Informovali o tom agentúra DPA a AFP.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.