Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2015

Cameron chce o reformách EÚ rokovať na decembrovom summite

Britský premiér David Cameron včera povedal, že využije nadchádzajúci decembrový summit šéfov štátov a vlád krajín Európskej únie, aby ich primal "sústrediť sa" na reformy, ktoré požaduje vo vzťahu Británie s EÚ.

Predseda Európskej rady Donald Tusk medzitým uviedol, že decembrové rozhovory o požiadavkách Británie na reformy v únii "by mali pripraviť cestu dohode vo februári". Oznámil tiež, že v pondelok zašle lídrom členských štátov EÚ list so svojím hodnotením britských požiadaviek, informovala tlačová agentúra Reuters.

"Udržíme tempo vyjednávania a využijeme tento summit na sústredenie myslí a na prácu na riešeniach v najtvrdších oblastiach, pretože potrebujeme reformu v každej jednej oblasti, ktorú som predniesol," povedal Cameron počas návštevy v bulharskej metropole Sofii.

Ešte predtým včera povedal nemeckej spolkovej kancelárke Angele Merkelovej, že neočakáva dosiahnutie dohody o reformách EÚ, ktoré plánuje, na decembrovom summite únie. Ten sa uskutoční v dňoch 17.-18. decembra.

Inzercia

Odporúčame

Pre Vyšehradskú štvorku je energetická bezpečnosť jednou z priorít

Pre Vyšehradskú štvorku je energetická bezpečnosť jednou z priorít

Otázka energetiky a energetickej bezpečnosti je jednou z priorít Vyšehradskej štvorky (V4). Zhodli sa na tom premiéri tohto zoskupenia počas štvrtkového summitu v Prahe. Túto otázku žiadajú zaradiť do programu najbližšieho zasadnutia Európskej rady, ktoré sa uskutoční 17. a 18. decembra v Bruseli.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.