ZAHRANIČIE: Stojíme za Benediktom XVI.

Vlna hystérie spôsobená aférou Williamson pomaly opadáva. K slovu sa konečne dostávajú aj zástupcovia druhej strany. Hrdo hlásia, že v spore solidarizujú s pápežom.

Petícia „JA! zu Benedikt“ vznikla pred pár dňami z iniciatívy nemeckého katolíckeho servera kath.net. Ako uvádza samotná stránka, akciou sa snažila vyhovieť veľkému množstvu žiadostí pochádzajúcich od veriacich. Podporu pápežovi v aktuálnom spore je možné vyjadriť na internetovej adrese www.ja-zu-benedikt.net vyplnením pár údajov ( priezvisko, krstné meno, titul, adresa, krajina, PSČ, email, cirk. stav - laik, rehoľník, kňaz, zasvätená panna a rok narodenia).

Petícia trvá do veľkonočných sviatkov, potom sa odovzdá samotnému pápežovi. Miesta, z ktorých pochádzajú podporovatelia pápeža, sa dajú zistiť vďaka prepojeniu so službou google maps. Štatistika stránky vraví, že najviac pápežových zástancov pochádza po Nemecku a Rakúsku práve zo Slovenska.

Znenie petície:

„Svätému otcovi Beneditkovi XVI.!

My dolu podpísaní, sa ohradzujeme proti masovým mediálnym útokom proti Vám, nášmu pastierovi. Tieto útoky sú nemiestne, nezodpovedajú pravde a dokonca odporujú dôstojnému spoločenskému správaniu. Sme ľudia dobrej vôle, angažujúci sa ako katolíci- laici, rehoľníci a kňazi. Našimi podpismi výslovne vyjadrujeme solidaritu s Vašou Svätosťou!“

Dušan Čurila

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo